Haber

UKRAYNA ESKİ POLİS SAVAŞI DURDUR DİYE İNTİHAR GİRİŞİMİ

TAKSİM’deki altgeçitte intihar girişiminde bulunan Ukraynalı AAI, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın durdurulmasını istedi. Türkiye’den yardım isteyen ‘Ukrayna’da Savaşa Hayır’ sloganları atan AAI, yaklaşık 3 saat sonra ikna oldu.

Olay, saat 06.00 sıralarında, Taksim Cumhuriyet Caddesi alt geçidindeki bariyerleri aşıp beton kısmın kenarına gelen Ukraynalı AAI, Rusça ve İngilizce olarak ‘Ukrayna’da savaşa hayır’ sloganları attı. AAI, olayı gören ve kendisine gelen bir kişinin telefonunu istedi. Esnafın telefonunu alan AAI, sosyal medyadan canlı yayın yaparak slogan atmaya devam etti. Durumu fark eden AAI, polislerin olay yerine geldiğini görünce, müdahale etmeleri halinde alt geçitten yola 4 metre aşağıdan atlayacaklarını söyledi. Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Tünel her iki yönden trafiğe kapatılırken, itfaiye ekipleri önlem olarak şişme yatak açtı.

Alkollü olduğu öne sürülen AAI, kameraya çekerek Türk vatandaşlarından kendisini canlı yayınlamalarını istedi. Savaşı durdurmak için Türkiye’den yardım isteyen AAI, ‘Avrupa’da savaşa hayır’, ‘Ukrayna’da savaşa hayır’, ‘Ukrayna ve Rusya’ya yardım edin’ gibi sloganlar atmaya devam etti.

Eski bir Ukrayna polisi olduğu öğrenilen AAI, tüm ikna çabalarına rağmen eyleminden vazgeçmedi ve Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğundan yardım istendi. Konsolosluktan 2 yetkiliyle bir süre görüşen AAI, intihar girişimini sürdüreceğini bildirdi. Bunun üzerine itfaiye ve polis ekipleri yangın merdivenine çıkarak müdahale için hazırlıklara başladı. Merdiveni indirmek için itfaiye ekipleriyle konuşurken dikkati dağılan AAI, alt geçide gelen polis ve konsolosluk görevlilerinin yardımıyla kurtarıldı. Yaklaşık 3 saat intihar girişiminde bulunan Ukraynalı aktivist, çağrılmak üzere polis merkezine götürüldü.

serinhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu