Haber

Meteoroloji’den 6 şehre sarı kodlu uyarı: Şiddetli yağmur ve rüzgara dikkat

Son değerlendirmelere göre, yurdun tamamı çok bulutlu ve az bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Güney ve Kıyı Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, batısı Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Çanakkale ve Hatay Çevresi. ve sağanak yağmur; Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde hafif kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

yağış; Antalya ve Isparta’da sabah saatlerinde yerel olarak Burdur’un doğu ilçeleri ile gece Aydın ve Muğla kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel ve sel gibi olumsuz koşullara karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Marmara’nın güneyi, Antalya Körfezi ve Orta Karadeniz’de zaman zaman kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi beklendiği için ulaşımda aksamalar gibi olumsuz kurallara karşı dikkatli ve tedbirli olmak, çatının uçması, ağaç ve direklerin düşmesi, soba ve doğalgazdan kaynaklanan baca gazı zehirlenmesi. önlemler alınmalıdır.

Antalya, Burdur, Isparta, Ordu, Samsun ve Sinop için sarı kodlu uyarı verildi.

Yağışlı hava kütlesi ile birlikte 2-4 derece azalacak olan sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu