Sağlık

Sakaryalı Diş Hekimleri ve Diş Teknisyenleri IDEX Fuarında

İSTANBUL (İGFA) – Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) tarafından Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle düzenlenen 18. İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı (IDEX) (TOBB), KOSGEB CNR Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Fuarın açılışını Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr.Kemal Memişoğlu, Diş Ekipmanları Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) Başkanı Dr. Diş Teknisyenleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Berktaş, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu ve kalabalık bir heyet katıldı. 25-28 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenen ve 4 gün süren IDEX’te 90 ülkeden yaklaşık 30 bin yabancı ziyaretçi bir araya geldi. 122’si yabancı katılımcı olmak üzere 500 firma dünya pazarlarında son teknoloji ürünlerini sergiledi. milyarlarca dolarlık ekonomik hacme ulaşan ağız ve diş sağlığı ekipmanları bölümü oldukça büyüktü. 28 Mayıs’ta kapılarını kapatan fuarda dünyanın önde gelen diş hekimleri de workshop ve sunumlar yaptı. IDEX, hem katılımcı hem de ziyaretçi açısından dünyanın en büyük ikinci fuarı olma özelliğini taşıyor.

Yıldız Diş Diş Teknolojileri ve Laboratuvar İşletme Sahibi Birol Daima, Diş Hekimi Hakan Ertürk, Estetik Porselen Bölümünde çalışan Diş Teknisyenleri Murat Kurt, Hasan Negören, Filiz Eyüboğlu, Dijital Tasarım Bölümü Diş Teknisyeni Halil İbrahim Kaplan, İstanbul Fenerbahçe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Zeynep Elif Kaplan ve Altın Küre Okulları Dijital Tasarım Öğrencisi Yağmur, fuarın ziyaretçileri arasında her zaman yer aldı. Fuarda dünyanın önde gelen diş hekimleri de workshop ve sunumlar gerçekleştirdi. fuarda öğrenciler yeni teknoloji ve cihazları tanıma fırsatı buldular. Fuarda stant açan Diş Teknisyenleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Berktaş ve Başkan Yardımcısı Recep Kaya katılımcıları ağırlarken, meslektaşlarını deprem nedeniyle kaybetmenin acısıyla hüzünlü bir fuar geçirdiklerini dile getirdiler. 10 vilayeti sallayan yüzyılda.
DİŞSİAD Lideri Erkan Uçar, sektördeki yerli üretim oranının son 4 yılda yüzde 8’den yüzde 20’ye çıktığını söyledi. Uçar, “Bu yıl en az 250 milyon dolarlık ticaret hacmi elde etmenin yanı sıra İstanbul’da yaklaşık 30 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz. Ülkemizin toplam ihracatına sürdürülebilir katkı sağlamak temel amacımızdır. IDEX fuarımızda öngördüğümüz ticaret hacmi bu hedefimize ulaşmamızda itici güç olacaktır. Türkiye her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de dışa bağımlılığı azaltma çabası içerisindedir. Ülkemiz ağız ve diş sağlığı ekipmanları üretimi alanında küresel bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.”

balcovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu